Obec Semněvice

Vítejte na internetových stránkách obce

Aktivity obce rok 2015Dne 31. 12. 2015 manželé Jana a Tomáš Svobodovi, kteří provozují místní pohostinství, uspořádali v Semněvicích Silvestrovskou veselici. Ve svátečně vyzdobeném malém sále k tanci a poslechu celý večer hrály a zpívaly studentky Plzeňské konzervatoře - Dominika Lakatošová a Anička Šťáhlavská. Nový rok všichni společně přivítali ohňostrojem.

Silvestr

Více fotografií

VideoCvičení a zpívání dětí ze Semněvic pod vedením J. Svobodové. 

VideaDne 25 prosince 2015 v 15:00 hod. se konala v semněvickém kostele Svatého Jiří Mše svatá Hod Boží vánoční kterou sloužil páter Prchal. 

Mše Boží hod

VideoDne 24. prosince 2015 od 15:00 hod. proběhla v kostele sv. Jiří v Semněvicích prohlídka betlému a všichni přítomní si odnesli do svých domovů betlémské světlo. 

Betlém

Více fotografií 


Dne 19.12. 2015 se uskutečnily první zabijačkové hody v Semněvicích, které se vydařily.

Zabijačkové hody

Více fotografií


Dne 14.12. 2015 v 6:52 hod. přivítal starosta obce ve Šlovicích první autobus v historii obce, který přijel pro děti, aby je odvezl do školy. Děti ze školy domů do Šlovic, taktéž poprvé v historii obce, přivezl autobus ve 13.58 hod. Děti již nemusejí chodit pěšky, či je rodiče vozit na 1,5 km vzdálenou autobusovou zastávku "křižovatka Pocinovice". Prvním řidičům těchto autobusů, Pavlovi Klaubrovi a Václavovi Mašátovi, starosta obce předal pamětní list. Jsme velice rádi, že Krajský úřad vyhověl naší žádosti.


Historicky první autobus ve Šlovicích, který přijel pro děti do školy

První autobus


Řidič Pavel Klaubr odvezl děti do školy

První autobus přijel


Řidič Václav Mašát přivezl děti ze školy

První autobus přivezl

FotogalerieV neděli 13.12. 2015  od 15:00 hod. se konala v Semněvickém kostele sv. Jiří mše sv. Lucie, kterou sloužil páter Prchal. 

Mše sv. Lucie

Více fotografiíDne 12.12. 2015 oslavil pan Šíc Pavel z Pocinovic své 40.narozeniny. K přání se připojili zástupci obce Semněvic. 

Šíc Pavel

Šíc Pavel


Dne 11.12. 2015 oslavil své 30.narozeniny pan Karel Lang s Pocinovic. K přání se připojili zástupci obce Semněvic.

Karel Lang

Více fotografií


8.12.2015 začalo cvičení s dětmi.

Cvičení s dětmi

Více fotografiíJako každým rokem, tak i letos 5.12. 2015 večer obešel Mikuláš s andělem a čerty rodiny s dětmi v Semněvicích, Pocinovicích a Šlovicích. Děti přednesly básničky, dostaly mikulášskou nadílku a nechaly se vyfotit s Mikulášem s andělem a čerty.

Mikuláš 2015

Více fotografií


Dne 3.12. 2015 došlo výsadbě 20 stromů kolem vodní plochy u Mezholez. 

Výsadba stromů u Mezholez

Více fotografií


Dne 3.12. 2015 proběhlo frézování pařezů na autobusové točně ve Šlovicích. 

Frézování pařezů

Více fotografií


V sobotu 28. listopadu 2015 v 17 hod. se před KD v Semněvicích rozsvítil vánoční stromeček, aby po příštích několik týdnů navodil tu správnou adventní a vánoční atmosféru. Starosta obce přivítal všechny přítomné a pozval je do svátečně vyzdobeného malého sálu, který připravili provozovatelé pohostinství manželé Svobodovi.

Mateřská škola Mezholezy jako každým rokem připravila vánoční besídku.

V zaplněném kulturním sále děti předvedly, pod vedením svých učitelek, velmi pěkné výkony. Odměnou jim byl veliký potlesk a malá sladkost. Poděkování tak patří nejen jim, ale také učitelkám mateřské školy a rodičům, kteří děti do Semněvic na vystoupení přivezli. Dále vystoupily studentky Plzeňské konzervatoře – Dominika Lakatošová s doprovodem na klávesy Aničkou Šťáhlavskou. Do Semněvic přijely z Rokycan. Zabavily přítomné vánočními koledami, za které také sklidily veliký potlesk a poděkování.

Sváteční atmosféru doplnila vánoční výzdoba, teplý čaj, svařák a vánoční cukroví. Při poslouchání vánočních koled a prohlížení foto kroniky obce zachycující život v obci v roce 2014–2015 to bylo příjemné posezení, které zorganizovalo pohostinství Semněvice ve spolupráci s obcí. 

Rozsvícení stromu

Více fotografií


Příprava vánoční výzdoby.

Příprava výzdoby stromu

Více fotografií


Dne 26.11. 2015 navštívili zástupci obce občana Semněvic Bohumila Reithara v nemocnici v Domažlicích. 

Bohumil ReitharOd 23.11. 2015 do 25.11. 2015 probíhala zkouška vydatnosti vody z vrtu, navrženým v územním plánu  k využití veřejného vodovodu. 

Vydatnost vrtu

Více fotografiíDne 21.11. 2015 se konal v Semněvicích hon na černou zvěř. Po honu posezení místním pohostinství. 
Hon na černou zvěř

Více fotografií

20.11. 2015 proběhlo v pohostinství Semněvice pečení perníčků na ozdobu vánočního stromečku.
Pečení perníčků

Více fotografií


Dne 18.11. 2015 probíhá těžba dřeva v obecním lese. 

Těžba dřeva

Více fotografiíDne 14.11. 2015 manželé Jana a Tomáš Svobodovi, kteří provozují místní pohostinství v Semněvicích pořádali Halloweenskou párty. Přišly děti v maskách i bez nich, taktéž dospěláci. Návštěvníky mile překvapil vyzdobený malý sál. Vystoupily zde studentky Plzeňské konzervatoře, o zpěv se postarala Dominika Lakatošová v doprovodu na klávesy Aničky Šťáhlavské. Na děti čekaly různé soutěže s odměnami. Na konci párty byla vyhlášena nejlepší maska, všem přítomným se akce velmi líbila. 

Halloween

Více fotografiíDne 9.11. 2015 byla instalována úpravna vody v místní vodárně v Semněvicích. 

Úpravna vodyDne 11.11. 2015 byly odstraněny telefonní sloupy při cestě k vyhlídkovému místu, sloupy nedělaly dobrý dojem. 

Před odstraněním

Před

Po odstranění

PoDne 7.11. 2015 oslavila své krásné 50. narozeniny pí. Renata v nově opraveném pohostinství KD Semněvice. 

Renata

Více fotografiíDne 7.11. 2015 v brzkých ranních hodinách  byla opět poškozena čekárna - křižovatka Pocinovice. Nevíme komu ta čekárna vadí, že už po několikáté byla poškozena. Nejprve to byla odcizená střecha, poté boky a teď viz. foto. Čekárna je pro cestující, kde se schovají za nepříznivého počasí a ne pro vandaly a zloděje. 

Poškozená čekárnaDne 7.11. 2015 oslavil v rodinném kruhu své 30. narozeniny pan Stanislav Pflug ml. K přání se připojili zástupci obce Semněvice. 

Pflug 30 let

Více fotografiíUmístění znaku obce na KD Semněvice. 

Umístění znaku na KDOprava kříže na hřbitově v Semněvicích.

Oprava křížeDne 24.10. 2015 v KD v Semněvicích proběhla taneční zábava, kde se sešlo 90 lidí. K tanci a poslechu hrála kapela MAŤÁCI. Všichni se výtečně bavili, což je patrné z fotek.

Taneční zábava

Více fotografií


Dne 23.10. 2015 v malém sále KD v Semněvicích  proběhlo setkání třicátníků. Oslavenci zde prožili dětství a i zde chodili do ZŠ. Někteří z nich zůstali v Semněvicích , někteří se odstěhovali do Tachova a do Domažlic. Společně se sešli opět v Semněvicích. 
Setkání třicátníků

Více fotografií


Dne 21.10. 2015 byla dokončena točna pro autobus ve Šlovicích. Plzeňský kraj vyhověl naší žádosti o prodloužení spoje do Pocinovic a do Šlovic. Tento spoj uvítají občané těchto vesnic, zejména rodiče dětí, kteří nebudou muset vozit své děti na zastávku rozcestí Pocinovice a zpět. Spoj bude realizován od celostátní změny jízdních řádů 13.prosince 2015.
Točna

Více fotografií


Dne 19.10.2015 započala úprava terénu za účelem vybudování točny pro autobus ve Šlovicích. 

Příprava točny

Více fotografiíV neděli 18.10. 2015 se na rybníku v Semněvicích uskutečnily rybářské závody. I přes nepřízeň počasí se sjelo 35 rybářů z celého kraje, mezi nimi i dva mladí rybáři. Výborné občerstvení zajistili Tomáš a Jana Svobodovi. Závod se vydařil. Prvních 10 rybářů obdrželo věcné ceny a od starosty obce diplomy. Mladí rybáři si odnesli diplomy za účast.

Umístění: 

1. místo: Fazekaš Radek z Mnichova nachytal 446 cm
2. místo: Vican Roman z Přeštic nachytal  427 cm
3. místo: Narovec Patrik z H. Týna nachytal 352 cm
4. místo: Půta Jiří z Plzně nachytal 311cm

Rybářské závody

Více fotografiíSobotní odpoledne s dětmi se konalo 17.10. 2015 v malém sále KD v Semněvicích.

Sobotní odpoledne

Více fotografiíDne 16.10. 2015 v pohostinství Semněvice slavili dodatečně Václava. 

Oslava VáclavaDne 7.10. 2015 oslavil pan Bohumil Reithar ze Semněvic své 80. narozeniny. K životnímu jubileu mu přišli popřát zástupci obce s přáním  pevného zdraví a štěstí do dalších let. 

Bohumil Reithar

Více fotografiíDne 3.10. 2015 se konal v Semněvicích hon na černou zvěř. Honu se zúčastnilo 35 střelců a 8 honců. Králem honu se stal Václav Kovanda. Celkem bylo střeleno 7 kusů černé zvěře. Velmi dobrými pomocníky honu byli dlouhosrstí jezevčíci. Po celodenním vyčerpání se zúčasnění posílili výborným občerstvením v nově opraveném v Semněvickém lokálu.
HonDne 26.9. 2015 příprava sálu v KD Semněvicích na oslavu padesátin.

Příprava sálu

Více fotografiíDne 25.9. 2015 oslavila paní Markéta Odvodyová z Pocinovic své 85. narozeniny. K životnímu jubileu ji přišli popřát zástupci obce s přáním pevného zdraví do dalších let.

Markéta Odvodyová

Více fotografiíOSLAVA MEZINÁRODNÍHO DNE SENIORŮ V SEMNĚVICÍCH

Rok se s rokem sešel a Mezinárodní den seniorů, datovaný na 1. října, byl důvodem k pozvání pro „dříve narozené“ na sobotní odpoledne 12. září 2015. Starosta obce pan Josef Hálek nezapomíná ani na chalupáře, kteří se aktivně zapojují do života obce.

Úsměvy, dobrá nálada, stisky rukou starých přátel dávaly tušit potěšení z konání další oslavy v řadě těch předchozích. Příležitost k setkání si nenechal ujít ani nejstarší občan pan Jaroslav Friedrich ze Šlovic 94 letý.

Hned na prahu nově zrekonstruovaného kulturního domu v Semněvicích byla slyšet slova uznání z konečného vzhledu menšího sálku, pochvala směřovala i k novému topení. Na hosty čekal prostřený stůl, po přípitku řízek s bramborovým salátem, pak káva se zákuskem. Aby všem chutnalo, o to se postarala paní Mgr. Michaela Kazdová s pomocnicí Katkou Pezlovou a o občerstvení Jana a Tomáš Svobodovi.

Místa u stolu byla obsazena do posledního, dá se s hrdostí říci – jako pokaždé.

K setkání již tradičně patří i hudba – tentokráte z Klatov přijela skupina Mars. Známé písničky nenechaly v klidu známé tanečníky a hlavně tanečnice, které v kole vytančily i svého starostu při objednaném sólu.

A tak se pozdě večer všichni loučili s přáním, aby mohli dostát slovům z přípitku: „Dobře se bavit a moci přijít zase za rok!“ V Semněvicích se zkrátka na seniory nezapomíná a oni jsou aktivní součástí obce – stejně jako mladí.

Setkání seniorů 2015

Více fotografií


Dne 23.8. 2015 byla dokončena oprava lesní cesty v obecním lese. Tato cesta  se využívá k  přibližování dřeva. 

Lesní cestaLogo Plz. kraje

7.7.2015

Akce “Stavební úpravy v kulturním domě v Semněvicích“ byla spolufinancován z Programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje 2015.Dne 5.9. 2015 proběhl již 18. ročník turnaje v nohejbalu v Pocinovicích, který pořádali Obec Semněvice a chalupáři z Pocinovic. Na hřišti se sešlo celkem 6. trojčlených družstev a několik přihlížejících. Při dobrém občerstvení, které zajistili manželé Svobodovi to byl velmi vydařený sportovní den. 

UMÍSTĚNÍ:
1.místo: MRŠTĚNKY: Martin Halíř, Šárka Morávková, Fousáč M.
2.místo: SVIŽNÍCI: David, Matěj a Veronika Ulčovi
3.místo: GALEB: Milan Procházka, Ivo Šťastný, Karel Huml


První tři místa obdržely věcné dary a od obce Semněvice diplomy.

Turnaj v nohejbalu v Pocinovicích

Více fotografií


Dne 28.8. 2015 byla opravena čekárna křižovatka Pocinovice. V květnu 2015 neznámý pachatel odcizil nejprve střechu čekárny, její oprava stála 4.156,-Kč. V červnu 2015 opět neznámý pachatel odcizil všechny stěny čekárny, oprava stála 7.547,- Kč.  Doufáme, že se to už nebude opakovat, čekající  na autobus budou v suchu a nebude na ně pršet. 

Opravená čekárna


Dne 29.8. 2015 se uskutečnilo v Semněvickém parku od 17:00 hod. rozloučení s prázdninami. Sešly se děti všech věkových kategorií a také dospělí, kteří měli radost, že děti už jdou do školy. Předseda SPOZ p. Milan Pepo se po celou dobu akce věnoval dětem a hrál hry: přetahovanou, schazování plechovek míčky i oštěpem, skákání v pytli aj. V soutěžích nebylo vítězů ani poražených, sladkou odměnu si odnesli všichni. Po soutěžích následovalo opékání vuřtů u táboráku a večer byl zakončen bobříkem odvahy na místním hřbitově. Akce to byla velmi vydařená a za dobrého občerstvení vydrželi všichni do pozdních hodin. Bohaté občerstvení zajistili manželé Jana a Tomáš Svobodovi.

Rozloučení s prázdninami

Více fotografií


Dne 24.8. 2015 byla dokončena II. etapa obnov 5 sakrálních staveb v katastru Šlovice, Pocinovice a Semněvice. Obec Semněvice ve svých katastrech má již všech 10 těchto staveb obnoveno. 

II. etapa obnov 5 sakrálních staveb

Více fotografií


Proběhl úklid za obecní kůlnou v Semněvicích. 

Úklid za kůlnou


Dne 25.8. 2015 bylo dokončeno v pohostinství v Semněvicích  topení krbovými kamny s výměníkem. Topení vytápí výčep, kuchyňku, lokál, chodbu a záchody. 

Topení

Více fotografií


Posezení s harmonikou v Semněvickém pohostinství.

Posezení s harmonikou


V neděli dne 23.8. 2015 se v kostele sv. Jiří v Semněvicích konala mše svatá Panna Marie Královna. Mši sloužil páter Prchal a na varhany hrál MUDr J. Eliáš z Prahy.

Mše svatá


V sobotu 15.8. 2015 se na hřišti u bývalé školy v Semněvicích uskutečnil turnaj trojic v nohejbalu, který pořádali místní sportovci Mareš Josef a Matoušek Jiří. Turnaje se zůčastnilo 9 družstev a několik diváků. Den proběhl v příjemné sportovní atmosféře, při dobrém občerstvení to byl vydařený sportovní den. Všechna družstva byla oceněna věcnými cenami, od starosty obce diplomy a první tři družstva medailemi a poháry. Na závěr starosta poděkoval všem za účast, p. Marešovi a p. Matouškovi za zajištění turnaje a p. Svobodovi a pí. Svobodové za dobré občerstvení.

UMÍSTĚNÍ:
1.místo - BABYLON: Pavel a Samuel Machtovi, Jan Dufek, Josef Daněk
2. místo - FSC-H.Týn: Václav Baštař, Karel Tesař, František Fejtko
3. místo - VETERÁNI: Martin Hajs, Jiří Matoušek st., Jiří Matoušek ml.

Nohejbal 2015

Více fotografií


Dne 8.8. 2015 Sekání a nakládání zeleně do valníku s novým sekacím traktůrkem.
Nový traktůrek 1
Nový traktůrek 2Sklizeň fazolí před obchodem v Semněvicích.

Sklizeň fazolí 1

Sklizeň fazolí 2

Sklizeň fazolí 3


Dne 9.8. 2015 oslavil své 40. narozeniny pan Václav Bauz ze Semněvic. K životnímu jubileu mu přišli popřát zástupci obce Semněvice s přáním pevného zdraví a štěstí do dalších let.

Bauz Václav


O každodenní zálivku květin, které vysadila obec se stará předseda SPOZ pan Milan Pepo. Za jeho obětavost mu děkujeme.

Milan Pepo-1

Milan Pepo-2


Dne 4.8. 2015 byla pořízena samojízdná travní sekačka zn. W 3600 PIRAŇA s vysokozdvihem, byla požízena z vlastních obecních zdrojů.

Sekačka-1

Sekačka-2


Dne 30.7. 2015 byl za pomoci spoluobčanů odchycen zatoulaný pes v katastru Semněvice, který zde pobíhal několik dní. Pes měl místo obojku tenhle řetěz, a byl odvezen do útulku.

Odchycený pesDne 29.7.2015 oslavil své krásné 40. narozeniny pan Michal Vagner ze Šlovic. K životnímu jubileu mu přišli popřát zástupci obce Semněvic s přáním pevného zdraví a štěstí do dalších let.

Michal Vagner


Dne 28.7. 2015 oslavil své krásné 50. narozeniny pan Jiří Matoušek.  K životnímu jubileu mu přišli popřát zástupci obce Semněvice s přáním pevného zdraví  a štěstí do dalších let. 

Jiří MatoušekDne 21.7. 2015 byly odcizeny z čekárny - křižovatka Pocinovice všechny postranní boky. V dubnu byla odcizena střecha na téže čekárně, která následně byla zhotovena z pozinkového plechu. 

ZastávkaDne  7.7.2015 byla podepsána smlouva s Krajským úřadem Plzeňského kraje na stavební úpravy kulturního domu v Semněvicích na parcele č. 8/1 dotace v částce 240.000,- Kč. 

Logo Plzeňský kraj

Josef Hálek


Dne 4.7.2015 se konal 8. ročník turnaje v bowlingu do kopce v Semněvicích, který byl vzhledem velkých teplot odložen až na 19 hodinu. Sešlo se 32 hráčů a několik diváků. Při přivítání oznámil Pepa Halíř, že vzhledem jeho věku rád by předal vedení závodu mladším a navrhl za sebe Milana Pepu, který se ochotně řízení závodu ujal. Závodníci se rozdělili do 3 družstev- děti, ženy a muži všech věkových kategorií. Všechny děti dosáhly velmi dobrých výsledků a proto byly oceněny věcnými cenami a diplomy.


Umístění v kategorii žen 

1. místo Badačová Markéta 
2. místo Vořechovská Lenka 
3. místo Klimešová Barbora 

Umístění v kategorii muži 

1. místo Mašát Václav 
2. místo Halíř Vladimír 
3. místo Josef z lomu 

Vítězové byly oceněny věcnými cenami a diplomy. Velmi bohaté občerstvení zajistilo místní pohostinství, rodina Svobodova. Závěrem Pepa Halíř poděkoval všem za účast, starosta obce se připojil a poděkoval Pepovi Halířovi za dosavadní vedení bowlingu do kopce v Semněvicích. 

Bowling 2015

Více fotografií


Dne 3.7. 2015 bylo zhotoveno nové posezení před pohostinství u KD v Semněvicích.

Posezení


Dne 1.7. 2015 bylo otevřeno nově opravené pohostinství v Semněvicích.
Nově otevřené pohostinství
Nově otevřené pohostinství 1

Dne 14.6. 2015 se uskutečnil již tradiční 6. ročník turnaje v kroketu. Pořadatelé Pepa Halíř ve spolupráci s obcí Semněvice přivítali 10 dvojic a několik přihlížejících. Počasí se vydařilo a občerstvení zajistil p. Svoboda František. Celý turnaj v kroketu se velmi vydařil. Všichni soutěžící obdrželi věcné ceny a od starosty první tři družstva a děti diplomy. 

Pořadí: 

1. SEDMIKRÁSKY- Pezlová Kateřina a Renata Kabůrková, 

2. BABOVŘESKY - Badačová Markéta a Terzl Václav, 

3. LADY- Štanglová Ludmila a Klimešová Barbora. 

Pepa Halíř a starosta obce Josef Hálek poděkovali všem za účast.

Kroket 2015

Více fotografiíDne 13.6. 2015 proběhlo poslední rozloučení s dlouholetým zastupitelem a vedoucím pohostinství s panem Zdeňkem Horáčkem na hřbitově a pak následně v malém sále v KD Semněvice.

P. Horáček

Více fotografiíDne 10.6. 2015 žáci Základní a odborné školy v Horšovském Týně obor zahradník pod vedením učitelky Bc. Jany Čížkové a Mgr. Karla Pitáka provedli na návsi v Semněvicích údržbu a dokůrování okrasných keřů. Jako každým rokem je obec s jejich prací velmi spokojena. 

Údržba zeleně

Více fotografiíDne 29.5. 2015 se konal dětský den, počasí nám nepřálo a proto musel být v KD. I přes nepřízeň počasí dorazilo hodně dětí i s rodiči. Po celou dobu vystoupení je bavil Milan Mudroch z agentury Abel. Děti nadšeně soutěžily a vyhrávaly drobné dárečky a sladkosti. Občerstvení bylo zajištěno. Dětský den se velmi vydařil ke spokojenosti všem. 

MDD15

Více fotografiíObec Semněvice s místními sportovci pořádala v sobotu 16.5. 2015 již 6. ročník turnaje trojic v nohejbalu v Semněvicích . Za velmi dobrého počasí a občerstvení to byl vydařený sportovní den.

1. místo                             2. místo                             3. místo                     
Martin HajsLibor Moulis Jiří Vikoň 
Jiří Matoušek st. Míra Koler Radek Štefl 
Jiří Matoušek ml. Jakub Hašek Pavel Svoboda 

Všechna družstva byla oceněna věcnými cenami a první 3 družstva medajlemi, pohárem a diplomy.

Nohejbal Semněvice

Více fotografiíDne 13.5. 2015 začala úprava zeleně v Semněvicích. 

Úprava zeleně 2015Dne 11.5. 2015 začalo odstranění obrubníků ve Šlovicích pro snazší údržbu zeleně.

Odstranění obrubníků

Více fotografiíDne 10.5. 2015 oslavil své krásné 81. narozeniny pan Josef Bozděch ze Semněvic. K svému životnímu jubileu mu přišli popřát zástupci obce s přáním vše nejlepší a pevné zdraví do dalších let.  

Josef Bozděch

Více fotografiíDne 7.5. 2015 proběhlo veřejné zasedání, na kterém se schválilo: Záměr o pronájmu pohostinství v Semněvicích a prodej stavební parcely pro stavbu rodinného domu v Semněvicích. 


Ve Šlovicích čp.7 oslavil v kruhu přátel p. Koutecký Petr své 70 narozeniny. K životnímu jubileu mu přišli popřát zástupci obce Semněvice s přáním pevného zdraví do dalších let.

Koutecký Petr

Více fotografií


Májka v Semněvicích.

Májka Semněvice 2015

Více fotografií


Májka v Pocinovicích.

Májka Pocinovice 2015


Májka ve Šlovicích.

Májka Šlovice 2015

Více fotografií


Dne 26.4. 2015 od 10:00 hodin se na místním fotbalovém hřišti  konala pouťová kopaná. Hrálo se o soudek piva, který hráči vypili společně. Kopaná se velmi vydařila. 

Pouťová kopaná 2015

Více fotografií


Dne 26.4. 20015 od 15:00 hodin se konala Poutní mše sv. Jiří v kostele v Semněvicích, mši sloužil páter Prchal.

Mše pouť 1

Mše pouť 2

Mše pouť 3Skákací hrad pro děti zdarma.

Skákací hrad 1

Více fotografiíDne 25.-26.4. 2015 v bývalé škole v Semněvicích se konala výstava fotek zachycující život v obci.

Výstava

Více fotografiíUkončeno vodní dílo u Mezholez a jeho pomalé napouštění.

Ukončení 1

Ukončení 2

Ukončení 3Opravený výčep v KD Semněvice.

Opravený výčep 1

Opravený výčep 2

Opravený výčep 3

Opravený výčep 4Údržba zeleně na hřbitově před poutí.

IMG 1773

IMG 1772

IMG 1771Dne 17.4. 2015 bylo zjištěno odcizení střechy autobusové čekárny křižovatka Pocinovice. 

Čekárna-ukradená střechaOsvícený Semněvický kostel. 

Osvícení kostela

Stavební úpravy v KD Semněvice, odizolování venkovních zdí a úprava vnitřních prostor.

Stavební úprava KD

Více fotografiíV neděli 19.4. 2015 se konaly v Semněvicích rybářské závody. Za slunečného počasí se zúčastnilo 52 chytajícich rybářů a několik přihlížejících. Někteří z nich přijeli den předem karavanem. Výborné občerstvení zajistili manželé Svobodovi a roznášky občerstvení se opět ujal ochotný pan Milan Pepo. Závod se velmi vydařil. 

Umístění: 

  1. místo: Vican Marek 591 cm, 
  2. místo: Plíšek Radoslav 520 cm, 
  3. místo: Cingroš Jakub 505 cm, 
  4. místo Kaufner Kamil 504 cm, který chytil i zároveň největší rybu amura 65 cm. 
Rybářské závody 2015


Dne 17.4. 2015 byla předána vyčištěná vodní plocha u Mezholez. 

Vyčištěná vodní plocha

Vyčištěná vodní plocha

Více fotografiíDne 7.4. 2015 se započalo s čištěním vodní plochy u Mezholez.

Čištění vodní plochy31.3. 2015 navštívili zástupci obce pana  Františka Hořánka v Domově pro seniory v Domažlicích, kde mu popřáli k 85. narozeninám hodně zdraví, štěstí do dalších let. 

František HořánekVodní plocha před čištěním 9.3. 2015

Vodní plocha před čištěním 9 3 2015Průběh čištění zanedbané vodní plochy. 

Průběh čištění zanedbané vodní plochy

Průběh čištění zanedbané vodní plochy1Vyřezaná vodní plocha

Vyřezaná vodní plocha

Vyřezaná vodní plocha1Návštěva semněvického zastupitele p. Zdeňka Horáčka v nemocnici v Domažlicích. 

Zdeněk HoráčekDne 14.3. 2015 pořádala MO ČRS Horšovský Týn tradiční, již 58. rybářský bál v KD Semněvicích. 

Rybářský bál

Více fotografií


Pozvat naše ženy a poděkovat jim nejen kytičkou - za péči, za lásku,  trpělivost, se kterou svůj  úkol zvládají a nemají to v dnešní uspěchané době zrovna lehké.
Je krásné, že v sobotu 7. března 2015 si čas na společné setkání ku příležitosti Mezinárodního dne žen našlo zase o několik více a poprvé zaplnily velký sál kulturního domu v Semněvicích. Přišly bez rozdílu věku, některé v doprovodu manželů a "dobré jméno" celé - již tradiční akce - se stalo tou nejlepší pozvánkou. K tanci i poslechu hrála kapela Heligonky Aleše Rusnáka, náladu v sále pozvedli přátelé z obce Štichov svým vystoupením formou vtipného předtančení pod vedením paní Veselé. Celou delegaci přivezl s sebou pan starosta  Šindelář L. a místostarostka  Bauerová A.
Věříme že to nebylo poslední společné příjemné setkání obcí Štichov a Semněvic.
Jako pokaždé se o zajištění chutného občerstvení postarala paní Michaela Kazdová a s uznáním musím říci, že do přípravy i průběhu akce se zapojuje stále více místních. Paní Renata a Katka neváhají věnovat hodiny mytí nádobí, úklidu prostor před i po skončení zábavy, jim patří naše uznání. V letošním roce se aktivně zúčastnil pan Míra Pezl a pan Milan Pepo dokázal upoutat pozornost přítomných nejen oblečením jak vystřiženým z obrázku Josefa Lady, ale i profesionálním výkonem "číšníka", a tak přispěl ke spokojenosti přítomných.
Jsem rád, že v naší obci se daří posilovat komunitní život občanů, že jim není lhostejno, co se snažíme pro ně v průběhu celého roku dělat a každé další setkání je toho důkazem.
MDŽDne 3.3. 2015 oslavila sl. Nováková Anna své krásné 18. narozeniny. Zástupci obce jí přišli popřát vše nejlepší,hodně zdraví a štěstí.

Nováková Anna


Dne 1.3. 2015 oslavila p. Bozděchová své 80. narozeniny. K životnímu jubileu jí přišli popřát zástupci obce Semněvic s přáním hodně zdraví do dalších let. 

Bozděchová


Dne 9.2. 2015 se dožil nejstarší občan p.Friedrich Jaroslav ze Šlovic 94 let. K životnímu jubileu mu přišli popřát zástupci obce Semněvic s přáním pevného zdraví do dalších let. 

Friedrich Jaroslav

Více fotografií


Dne 8.2. 2015 oslavila pí. Wegschmídová své 30. narozeniny.  K narozeninám jí přišli popřát zástupci obce s přáním hodně zdraví a štěstí do dalších let. 

Wegschmídová


Dne 7.2. 2015 se konal v KD Semněvice od 14:30 hodin dětský maškarní karneval. Děti přišly v maskách v doprovodu svých rodičů v hojném počtu. Děti se výborně bavily, soutěžily a dostávaly odměny v podobě sladkostí a jiných dárečků. Celým programem provázel Milan Mudroch se svým týmem z agentury Abel z Tachova, kteří vytvořili skvělou atmosféru pro děti a pro jejich rodiče. Po skončení se děti a jejich rodiče rozcházeli s úsměvem ve tváři.

Dětský maškarní karneval

Více fotografií


Dne 17.1. 2015 zaplnili sál KD v Semněvicích návštěvníci 17. ročníku Obecního bálu, který pořádala obec Semněvice a Myslivecké sdružení Oseva. Pořadatelé byli příjemně překvapeni velkou účastí na bálu. K tanci a poslechu návštěvníkům hrála Osvračínská Švitorka. Sponzoři tomboly byli: Bytes H. Týn, soukromý zemědělec ing. Antonín Echtner, Česká drůbež Velký Malahov, malíř Miroslav Miller, truhlář Pavel Reithar a prodejna pí. Šánové. Při skvělé hudbě se návštěvníci dokázali bavit až do pozdních hodin. 

2015 01 17Obecní bál 053

2015 01 17Obecní bál 054

2015 01 17Obecní bál 012

Více fotografií


Dne 13.1. 2015 oslavil p. Hodina své 40. narozeniny. K životnímu jubileu mu přišli popřát zástupci obce s přáním všeho nejlepšího do dalších let.

Hodina


Dne 12.1. 2015 oslavila p. Halvová své 60. narozeniny. K životnímu jubileu jí přišli popřát zástupci obce s přáním hodně zdraví do dalších let.

p. Halvová

Více fotografií


Dne 11.1. 2015 Tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar popřáli obyvatelům Semněvic, Pocinovic a Šlovic hodně štěstí a zdraví do nového roku.

Tři králové

Více fotografií


Dne 7.1. 2015 oslavil pan Jaroslav Halva z Semněvic své 70. narozeniny. K životnímu jubileu mu přišli popřát zástupci obce pevné zdrví do dalších let. 

Jaroslav Halva


V Semněvicích přivítali Nový rok ohňostrojem.

Ohňostroj

Více fotografiíVytvořeno 9.1.2015 15:27:45 | přečteno 4274x | vaclav.smolik